Class seçme saçmalığı

'Skyforge Teknik Destek Yardım' forumunda Byperest tarafından 13 Mart 2016 tarihinde açılan konu

1. Byperest

Byperest Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Skyforge hayatımda gördüğüm en saçma oyun class için ayrı bir seviye istiyor istediğini açamıyorsun keşke class incelemelerine baksaydım da 13 gb boşuna indirmeseydim çok boş bir oyun...

2. KMOj

KMOj Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Çok acele bir karar vermişsiniz, Class seçme ve opsiyonel kullanım bakımından bir çok MMORPG'de bu sistem yok. Bazı sınıflar diğerine göre üstün ve bu her oyunda öyledir. Başlangıçta bir çoğunu alamamanız bu yüzden normaldir.

Class seçme olayına gelecek olursak, Ascension atlas üzerinden classlarin önüne kadar gitmeniz gerekmektedir.
    Spark of Transformation adı verilen ve hemen hemen her yerden elde edebileceğiniz bir spark sayesinde classları rahatlıkla açabilirsiniz.

Bu oyunda diğer oyunlara göre çok fazla detay bulunmaktadır, normal MMORPG oyunlar gibi seviye kasıp class açamazsınız. Oyunda hatırladığım kadarıyla toplamda 1 adet ana atlas(ascension), 13 adet class atlası, 6 adet divine atlası ve 6 adet invasion sistemine ait atlas bulunmakta. Atlas tabanlı hemen hemen her oyunda class açabilmek için önce o sınıfın önüne gitmeniz ve gerekli gereksinimi kaşılamanız gerekmektedir. Bu yüzden sağlam bir planlama yapmanız gerekmektedir

Son olarak Catch-Up sistemi sayesinde yaklaşık 5-6. haftanın sonunda bütün classlara ulaşabilecek kadar Sparks limitiniz olacaktır. Ancak bazı classlar tercih edilmiyor ve Class Spark'ın değeri gün geçtikçe artıyor bu yüzden tüm classların açılması Early game olarak gereksiz.