Gördüğüm eksiklikler ve hatalar

'Hounds Genel' forumunda AydemirHAN tarafından 23 Nisan 2015 tarihinde açılan konu

1. AydemirHAN

AydemirHAN Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Meslek:
    Öğrenci
    Merhaba arkadaşlar. İlkokul hayatımdan beri fps oyunları oynamaktayım. Bende sizler gibi Hounds'da yerimi aldım. Bu konuda gördüğüm -sizde fark etmişsinizdir- hataları ve eksikleri belirteceğim. Umarım gerekli mercilere iletilir. Ve sizlerinde fikirlerini almak isterim. Rahat olsun diye maddeler halinde yazacağım;

1-''F'' tuşunda bulunan hareket. Bazen uzak mesafeden yakalarken bazen kısa mesafeden bile yakalayamıyorsun.
    2-Yine ''F'' tuşuna basarak yapılan hareket , ''E'' tuşuna basılarak atılan bıçak sayesinde durdurulamıyor.
    3-''F'' tuşuna basınca rakibi öldürdükten sonra karakteri hareket ettirebilmek için 0.30-0.45 saniye arası bir zaman gerekiyor bu sırada rakip oyuncu başında bekleyip seni öldürüyor. Çok nadir takla atarak kaçabiliyorsun.
    4-Assault sınıfında 12 saniye boyunca bıçak darbesini önleme skili milim saniye bazında çalışmıyor. O skil basılı ikende rakip ''F'' tuşuna basarak seni öldürebiliyor. Anlık olarak etkisi yansımıyor yani.
    5-Kutularda-çıkıntılarda gereksiz bir takılma oluyor. Hareketin engelleniyor. (Bu en büyük sorunlardan birisi bence oyunun akıcılığı açısından)
    6-Arkadaşlarımın olduğu odayı aramak zorunda kalmam sıkıntılı bir durum. Direk arkadaş listemde adına sağ tıkladığım zaman bulunduğu odaya git diye bir seçenek eklenebilir.
    7-Yaralı arkadaşımı kurtarmak için space tuşuna bastığım zaman takla atma durumu.
    8-Yine yaralı arkadaşımı kurtardıktan sonra karakterin neredeyse 1 saniye boyunca hareket edememesi.(Önemsiz gelebilir ama bu esnada çok kez öldüm bu yüzden artık yaralı arkadaşlarımı kaldırmıyorum.)

Bunların dışında bir şeye henüz rastlamadım. Yazdıklarım kesinlikle eleştiri değildir. Oyunu daha iyi yerlere getirmek için gördüklerimi söyledim. Arkadaşlar sizlerinde gördüğü eksiklik-hatalar varsa lütfen belirtiniz.

Herkese iyi oyunlar.

2. Commandante

Alınan Beğeniler:
    2
    Rütbeyle ilgili expte sorun var.

Kanyon modda inceledim 3 saat boyunca.

Kanyonda kapışıp ölüp öldürdügüm zaman 80-100 arası geliyor.

Afk kalıyorum 120-166 arasında oynuyor. Valla ben afk kalıyorum basede giremiyolar. Oyunu başlatıyorum çay içmeye gidiyorum.
    Ama ince bi detay var oyuna hiç kill alınmadan girilmeli yoksa ne yaparsan yap 30 exp geliyor. 0 odaya gireceksin çıkmayacaksın bidaha

3. AydemirHAN

AydemirHAN Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Meslek:
    Öğrenci
    Aynı şekilde bende ev arkadaşımla beraber oynuyorum. O benden 70 civarı puan az almasına rağmen daha fazla ex geldi. Senin dediğinide ilk defa duydum.

4. Commandante

Alınan Beğeniler:
    2
    Valla ben afk kalma taktigini yapıyorum. Kda gözüküyosa oyuncuların kdamda iyi üstelik basede giremedikleri için kdamda düşmüyor etkisi olmuyo yani.

Her oyun 900 gold 250 İtem puanı bazen 350 oluyo o neden bilmiyorum en aşağıda 110 exp garanti geliyor
    Battlefield Türkiye Spam Koruma Aktif 23 Nisan 2015 Mesajlarınız Birleştirildi

Ortalama böyle

5. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    336
    Kesinlikle bunlar senin düşüncelerin sadece 6. madde hariç hiç birine katılmıyorum

Bunu genel anlamda söylüyorum okumaktan bıktım FPS diyenler için
    Ayrıca oyun FPS değil RPS'dir TPS Bakış açısına sahiptir MMO içerikte vardır

6. AydemirHAN

AydemirHAN Üye

Alınan Beğeniler:
    6
    Meslek:
    Öğrenci
    Ben bu oyun fps demedim zaten. İlkokuldan beri fps oyunları oynuyorum dedim. Bakmak ile görmek arasındaki farksın.

2 kişi bunu beğendi.