Haksız Yere Banlanmak

'Battlefield V (5) Teknik Destek Yardım' forumunda Designer_GFX tarafından 1 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. Designer_GFX

Alınan Beğeniler:
    1
    Windows 7 Firefox 67.0
    Selamlar,

2002 yılından beri Battlefield serisini satın alarak oynamış ve bunun haricinde daha bir çok EA Games ve EA Sports menşei oyunu satın almış biriyim. Battlefield 1 ve V'te Türk oyuncular olarak büyük bir klanımız var "Turkish Storm Forces [TSF], bu klanın kurucusuyum. Ancak bundan bir ay önce klan arkadaşlarımla beraber "FJELL" haritasında bombardıman uçağı ile oyunu oynarken bir anda server düştü ve "FAIRFIGHT"ın beni süresiz banladığına dair mesaj geldi. Önce oyunun server'ında bir hata oluştuğunu zannettim, modemi kapadım açtım ama gerçekten şaka gibi banlanmış olduğumu gördüm. help.ea.com/ yardım merkezine konuyla ilgili 11 case açtım, canlı chatte destek istedim ve sorunumu belirttim, ancak burada görevlendirilen arkadaşları nerden buldularsa daha kendi oyunlarından bihaberler. Tek yaptıkları TOS (Terms of Service)'e konuyu iletmek. Hele bir tanesi vardı ki küfür etmemek için kendimi zor tuttum. Adam yardımcı olmak yerine hakaret etme seviyesinde cevaplar verdi. Ben "hile kullanmadım tüm stats'larımı inceleyin dedikçe "suçlular da genelde ben masumum der" diye bana cevap verdi ki dediğim gibi küfür etmemek için zor tuttum kendimi. Beni yönlendirdikleri TOS'dan da bu chatleşmenin 1-2 gün sonrasında sürekli aynı otomatik e-postayı aldım ve "hile kullanma dolayısıyla yasaklandınız" diye zırvalayıp durdular. Oyunlarla haşır neşir olduğum küçük yaşlarımdan bugüne kadar "mario oyunlarında bile" hile mile nedir bilmem. Ne kullanırım ne de hile kullanmayı bilirim. Hele ki hileli oyun oynayanları her zaman "ezik" görmüş ve nefret etmişimdir. En basit bir platform oyununda bile hile kullansalar: "ne zevk alıyorsunuz ki böyle hile ile kazanmaktan" yorumunu yapmış ve hileyi her zaman saçma bulmuş biriyim. Kaldı ki Battlefield 1 ve Battlefield V'te oyunlar çıktığından beri hileciler kol geziyor, hileciler yüzünden kaç oyunumuz berabat oldu herkes ana-bacı gırla küfür ediyor bunlara ama işin ilginci bunların hiçbiri ban yemezken benim gibi hayatında "hile kullanmak" nedir bilmeyen bir oyuncu hileden ban yedi... Oyunda hile yerine sayılabilecek ve masaüstünde çalışan farklı bir uygulamayı hile sayabilecek bir şey vard mıdır diye sorarsanız, öyle bir uygulama da kullanmam. Oyuniçi dengeleri bozacak bir "grafik modu vs" filan da kullanmışlığım yoktur, Oyun fabrikadan elime nasıl geldiyse tek yaptığım origin üzerinden oyunu kurmak ve simgesine tıklayarak oynamaktır hepsi bu. Bununla ilgili reddit'te de konular açtım, sağolsun bir çok kişi destek de verdi ve anladığım kadarıyla bu sorunu yaşayan bir çok kişi olmuş:

https://www.reddit.com/r/BattlefieldV/comments/bffgx9/unfairly_banned/

Origin kullanıcı adım : Designer_GFX 'dir. Oyun istatistiklerimin tamamını battletracker'dan aşağıdaki linklerden inceleyebilirsiniz.

Battlefield V - https://battlefieldtracker.com/bfv/profile/origin/Designer_GFX/overview

Battlefield 1 - https://battlefieldtracker.com/bf1/profile/pc/Designer_GFX

Battlefield 4 - https://battlefieldtracker.com/bf4/stats/pc/Designer_GFX

Twitter gibi sosyal medya ağları üzerinden de ea-help ve DICE'e mesajlar yolladım ancak ne yaptıysam şuan ban durumumla ilgili hiçbir güncelleme yok. Hala banlıyım. Battlefield'in tüm serilerinde en az 500 saat oyun oynama sürem var. Hepsinin ana oyunu ile beraber Premium sürümlerine para akıttım, Battlefield 1'i 1200 saatten fazla oynadım. Battlefield V'e de 322 saat harcadım, Bu oyunu ben çıktığı gün heveslenerek aldım ve 380TL para verdim. Hani verdiğim parayı geçtim, adam gibi oyun oynayıp banlanmak ve bunca yıldır destek verdiğin bir oyunun firmasının yardım merkezinin bu kadar umursamaz olması gerçekten üzücü bir şey.

2. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    334
    Android Chrome Mobile 74.0.3729.157
    Öncelikle çok geçmiş olsun başka şekilde ban yemiş olsaydın farklı şeyler söyleyebilirdim ama istatistik bazlı Ban yediğin ortada ancak paylaştığın istatistiklere baktım sadede KD ye gayet normal ölen öldüren bir oyuncusun son oyunlarda deli gibi adam mı öldürdün 100+ kill mi yaptın anlamış değilim zaten tercübelisin yazdıklarından belli ilgili gerekli yerlerle yazışmalar yapmışsın canlı destekdeki elemanlar bazıları iyi bazıları kötü tekrar tekrar iletişime geçersen kısmi olarak sonuç alabilirsin, DİCE taglı oyuncu mu öldürdün ne yaptın :) durumuna çok üzüldüm umarım en kısa zamanda çözüme ulaşırsın

Bu Mesajı Mobile ile Gönderdi
  3. Hacet

Hacet Veteran

Alınan Beğeniler:
    168
    Android Chrome Mobile 74.0.3729.157
    Hileyi kaça aldın ? :D

Bu Mesajı Mobile ile Gönderdi
  4. Designer_GFX

Alınan Beğeniler:
    1
    Windows 7 Firefox 67.0
    En son oynadığımda "FJELL"de bombardıman uçağı ile oynuyordum, 20 küsür kill'im vardı, genelde ortalama bir oyuncuyumdur, çok süper de sayılmam, kötü de sayılmam. 50 kill yapıyorsam 15-20 death vardır muhtemelen, K/D 'de zaten 1.6'lar civarında. Hiçbir şekilde değil hile, oyunda "camper" olarak bile oynamayı sevmem. Yere yatıp eline sniper alan ve insanları çıldırtan bir oyuncu değilimdir (bu bir hile olmamasına rağmen) Oynanış videolarıma zaten oyun tarzımı görmek için aşağıdaki linkten bakabilirsiniz de:

Battlefield Türkiye Spam Koruma Aktif 2 Haziran 2019 Mesajlarınız Birleştirildi
    Küfür mü etmem gerekiyor şimdi bu soruya?
    Battlefield Türkiye Spam Koruma Aktif 10 Haziran 2019 Mesajlarınız Birleştirildi
    Sağolun çok yardımcı oldunuz!

MaCiT bunu beğendi.