HDMI İLE GRAFİK DURUMU

'Hounds Genel' forumunda ahmetgs tarafından 23 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. ahmetgs

ahmetgs Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Meslek:
    Öğrenci
    MERHABA ARKADAŞLAR. HOUNDS'U BİLGİSAYARIM KASMADAN ORTA GRAFİK SEVİYESİNDE OYNAYABİLİYORUM. FAKAT YÜKSEKTE KASMAYA BAŞLIYOR VE EN YÜKSEKTE OYNANMAZ HALE GELİYOR.

BİR HDMI KABLOSU İLE BİLGİSAYARI DEV EKRAN TELEVİZYONA BAĞLAYIP OYUN KEYFİNİ İKİ KATA ÇIKARMAK İSTİYORUM.

DAHA ÖNCESİNDE BİR KAÇ ARKADAŞIM HDMI KABLOSU İLE LAPTOPU TELEVİZYONA BAĞLARSAM KASMA SORUNUNUN ARTACAĞINI SÖYLEMİŞTİ.

ŞİMDİ İSE ÇALIŞTIĞIM YERDEKİ ARKADAŞLAR TAM TERSİNE EKRAN KARTI YÜKSEKMİŞ GİBİ EN YÜKSEKTE BİLE OYNAYABİLECEĞİMİ SÖYLÜYORLAR.

BİR HDMI KABLOSU ALMADAN ÖNCE SİZE DE DANIŞMAK İSTEDİM. HANGİ DOSTLARIN DEDİĞİ DOĞRU BİLGİSİ OLAN VAR MI?

2. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    336
    HDMI Kablosu alsan hiç bir şey kayıp etmesin 5-20 TL arası birşey zaten

Yüksek ayarda kasan oyun daha yüksek çözünürlükte nasıl kasmasın iki bilinmeyenli denklem gibi :)

Yüksek çözünürlüklü ekrana bağlarsan bilgisayarı çok fazla kasar Bilgisayarın özellikleri nedir ?

2 kişi bunu beğendi.
  3. ahmetgs

ahmetgs Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Meslek:
    Öğrenci
    Bilgisayarımın özellikleri oyunun maximum sistem gereksinimlerini bile karşılıyor ama ekran kartı biraz sıkıntılı olsa gerek.. :)

Dev ekranda oynamaı çok istiorum. Çözünürlüğü de baya yüksek dolayısıyla. Dediğin gibi hdmı kablosunu almaktan zarar gelmez. Kasarsa kullanmam film izlerken kullanırım kasmazsa keyfini çıkarırım artık. :)

4. kadir75

kadir75 Üye

Alınan Beğeniler:
    536
    Meslek:
    Pc-Programcısı
    HDMI kablosu hiç bir şekilde o kasmayı gideremez.

5. ahmetgs

ahmetgs Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Meslek:
    Öğrenci
    Kasmayı arttırma konusuna ne diyorsun?

6. kadir75

kadir75 Üye

Alınan Beğeniler:
    536
    Meslek:
    Pc-Programcısı
    Kasma durumu senin pc'inden kaynaklı bir durum yani donanımsal buna neden olan parçalar.
    1.Ekran kartı
    2.İşlemci
    3.Ram ( o kadar da önemli değil ama gideri var )

Öncelikle ekran kartının biti önemli 10 gb olsun 64 bit ekran kartı olsun bir işe yaramaz en kötü 128 bit ve üzeri olmalı ( Bence )
    İşlemci i5 ve üzeri olması lazım
    Ram 2 ve üzeri yereli diye düşünüyorum.

Bunlarla aynı düzeyde gene kasma var ise. Yazılımlarından kaynaklıdır. Ya da laptop ise çok çabuk ısınmasından.

7. ahmetgs

ahmetgs Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Meslek:
    Öğrenci
    Laptop kullanıyorum. Ram ve işlemcide sıkıntı yok. Ekran kartı söylediğin özelliği karşılamıyor 64bit.

Söylediğinden hdmi kablosuyla bağlantı kurduğumda + kasma olmayacağını çıkartıyorum. HDMI kablosunu alıp denedikten sonra sonuçları burada paylaşacağım. Bilmeyen arkadaşlara da + bilgi olur. :)

8. HuLK

HuLK Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Konu Hakında Şöyle Bir Açıklama Yapıp Konuyu Kilitliycem Leptobun Yükek Grafikte Oynamam Nedenlerinden Biri Leptop Şarjını Yüksek Performans Seçmen Lazım Kasma Sıkıntısı Gider Hala Devam Ediyosa İstediğin Plazmaya Tak Aynı Sıkınıyla Karşılarsın Plazma Ekran Kalitesini Düşürmez Aksine İyileştirir İş Ram-Ekran Kartı- Vs İşlemcide Biter.Yardımcı Olmuştur Bu Konu İnş Ama En Dikat Etmen Gereken Batarya Daima Yüksek Performans Seçmen.
    Battlefield Türkiye Spam Koruma Aktif 23 Temmuz 2015 Mesajlarınız Birleştirildi
    Leptobun Batarya Kısmında Güç Kaynagı Secenegini Yüksek Performans Secmen Gerekir .

9. kadir75

kadir75 Üye

Alınan Beğeniler:
    536
    Meslek:
    Pc-Programcısı
    Konuyu kilitle sene nasıl yapıyorsun merak ettim.
    :D

10. ahmetgs

ahmetgs Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Meslek:
    Öğrenci

Bilgisayarın her seçenekleri yüksek performans için ayarlı. Teşekkür ederim bilgileriniz için :)