PVE CO-OP YARATIKLAR

'Hounds Genel' forumunda ahmetgs tarafından 4 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

 1. ahmetgs

  ahmetgs Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2015
  Mesaj:
  82
  Alınan Beğeniler:
  39
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Bursa
  VULKAR

  [​IMG]

  Şehir Kanalizasyonu Bölümünde 2. Dalgada karşımıza çıkar. Yakınına giderseniz canınızın en az %40'ı kadarını alır. Eğer zırhlarınız güçlü değilse tek hamlede öldürebilir.
  İpucu: Dalga başladığında öncelikle diğer yaratıkları öldürerek vulkarı tek bırakın. Daha sonra ondan kaçıp haritada daire çizerek onu haklayın. Silah + Kalkan açık olduğu taktirde size verilecek hasarı azaltmış olur.


  BİGFOOT (KOCAAYAK)

  [​IMG]
  ( BU SCREENSHOT U ALDIKTAN SONRA ÖLDÜM :D )

  Bu arkadaşımızda Şehir Kanalizasyonu haritasının 1. dalgasında ilk olarak karşımıza çıkar. Vulkar kadar güçlü olmasa da boss diyebileceğimiz bir yaratıktır.

  İpucu: Vulkarı öldürdüğünüz taktik bigfootta daha kolay gerçekleştirilir.

  BREEDER ( HEPİMİZİN BİLDİĞİNDEN :) )

  [​IMG]

  Breederlar kolay öldürülebilirler. İpucuna ihtiyaç duyacak kadar acemi değiliz diye düşünüyorum :)

  KOZA BREEDER

  [​IMG]

  Oyun içinde en fazla küfür alan arkadaşımızdır. :) 2 adet koza aynı anda patladığında yaşama ihtimaliniz oldukça düşüktür. Breederlarla birlikte geliyorsa ilk hedefiniz koza breederlar olmalıdır.
  İpucu: Manuel pompalı kullanıyorsanız ayaklarına ateş etmeniz onları 5 saniyeliğine uzak tutar.


  VAHŞİ BREEDER (KADIN)

  [​IMG]

  Lakabı: Karı Zombi:)
  Her zaman ilk planda tutulup hemen öldürülmeleri gerekir. Çünkü Sizi yakalayıp etrafınızdaki düşmanlara karşı savunmasız kalmanızı sağlar.

  İpucu: Kafasına ateş ederseniz kopartır ve 3 saniye durdurmuş olursunuz.
  Not: Bazı breederlar da sizi yakalayabilir.


  TROOPER

  (RESİM EKLENECEKTİR)

  Trooper (Türkçesi: Eyalet Polisi) 'lar Pompalı, piyade tüfeği vb silahlar kullanırlar. Zorlu modda bir operasyon yapıyorsanız ne kadar uzakta olursanız olun yine de size karşı iyi bir nişancı olurlar. Zırhları yoktur ama breederlardan daha fazla cana sahiptirler.
  İpucu: Keskin nişancı tüfeği ile hızlı bir şekilde uzaktan avlamak en temiz yöntemdir. Yakın savaşa maruz kaldığınızda ise silah + kalkan ile mermilerinden korunabilirsiniz.


  VAHŞİ TROOPER

  [​IMG]

  Trooperlardan farkı zırhlı olmalarıdır. Saldırı güçlerinde fark olsa dahi gözlemlenebilir derecede değildir. Pompalı kullananları tehlikelidir. Yakınınızda sizi vurursa ve zırhınız güçsüzse öldürebilir.
  Trooperlar için geçerli ipucu burada da geçerlidir.


  BAUER

  [​IMG]

  Trooperlar gibi silahları vardır. Fakat trooperlardan daha etkili ve güçlüdürler. Ateş ederken size yaklaşmayı ihmal etmezler. Size yaklaştıklarında silahıyla size vurup 2 saniyeliğine savunmasız bir şekilde bırakırlar. Zırhınızın kötü olması ve canınızın düşük olması durumunda sizi öldürebilirler.

  İpucu: 5 metreden fazla yaklaşmadan öldürmek en temiz yöntemdir. Yaklaşıyorsanız da hızlı bir şekilde " F " tuşuna basıp bıçakla öldürebilirsiniz.


  MASS BAUER

  [​IMG]

  Bauerlerden farklı olarak uzaylı teknolojisine benzer silah kullanır. Bauerden daha fazla hasar verir ama yavaş ateş eder. Görüntüleri bauerlerden daha fazla zırhlı olduğunu düşündürür. Fakat ben bir fark gözlemleyemedim.

  CRAWL SKİNK

  [​IMG]

  Kimisine göre timsahı kimisine göre de köpeği andıran bu yaratık oldukça tehlikelidir. Timsahı andırmasının nedenlerinden birisi de derisinden kolay mermi geçmemesidir. Çünkü öldürmek için şarjörünüzü boşaltmanız gerekecektir. Ağzından siyah bir madde fırlatıp 5 saniyeliğine canınızı düşürür. Vahşi breederlar gibi sizi yakalayabilirler.
  İpucu: Karakteriniz "support" ise buz bombası atıp yavaşlatmanız işinizi kolaylaştırır. Sizin anınıza gelmeden önce en fazla hasar veren silahınızla onu öldürmeye çalışın, aksi taktirde yanınızageldiğinde sizi akalar ve mermileriniz boşa gitmiş olur.


  CRUDER

  (RESİM EKLENECEKTİR)

  Breederlardan farkı daha hızlı ve güçlü olmalarıdır. Sizi yakalayamazlar ama canınızı çabuk bitirirler.
  İpucu: Hızlı oldukları için uzak kalmak zordur. Yakın dövüşe girmeniz kaçınılmaz hale gelir. Tek bir cruder bir breeder gücündedir ve hemen öldürebilirsiniz. Fakat cruderler tek başına karşınıza çıkmaz.
  O yüzden silah + kalkanı elinize alıp ateş ederken aynı zamanda geri gitmeniz onları zayıf bırakır. Kalkan sizi korurken siz ateş edip onları vurursunuz.  Tiran, Shellper, Kabuklu, Termit, cricket ve dahsı yakında..​
   
  #1
  En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 5 Temmuz 2015
  4 kişi bunu beğendi.
 2. kadir75

  kadir75 Üye

  Kayıt:
  23 Nisan 2015
  Mesaj:
  905
  Alınan Beğeniler:
  536
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Pc-Programcısı
  Şehir:
  İstanbul
  Yararlı konu olmuş. :D
  Eklemek istediğim ufak bir şey var ilk iki resimdeki yaratıklara kalkan açıp ateş edebilirsiniz haritada dönmenize gerek yok. Kalkan ondan gelecek her hasara karşı sizleri korumaktadır.
  :D
   
  #2
  2 kişi bunu beğendi.
 3. ahmetgs

  ahmetgs Üye

  Kayıt:
  28 Haziran 2015
  Mesaj:
  82
  Alınan Beğeniler:
  39
  Cinsiyet:
  Erkek
  Meslek:
  Öğrenci
  Şehir:
  Bursa
  Teşekkürler kadir75, bunları ekleyeceğim :)

  Yanlış bilmiyorsam Abdulkadir Aktaş olmalısın sen :) Bende senin paylaşımlarını yararlı buldum şu ana dek. Solo oynayış videoların oldukça tecrübe katıyor, buradan o konuya da değinmek istedim. :D
   
  #3
  2 kişi bunu beğendi.
 4. jhwhite

  jhwhite Üye

  Kayıt:
  2 Mart 2014
  Mesaj:
  655
  Alınan Beğeniler:
  196
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Yalova
  Elinize sağlık, faydalı bir paylaşım.

  Konu faydasından dolayı sabitlendi.
  İlgili katagoriye taşındı.
   
  #4
  2 kişi bunu beğendi.