Uygun fiyata pc toplama rehberi(Ps3 grafikleri)

'Hounds Genel' forumunda Chris_Redfield tarafından 19 Temmuz 2015 tarihinde açılan konu

1. Chris_Redfield

Alınan Beğeniler:
    16
    Evet minikler çocuklar,akranlar,veletler,
    Size en hem oyun hem film ve çalısmak için çesitli uygulamarı yapabileceğiniz bir uygun fiyata 750-1200 tl
    arası internett oynadınız oyunları ultrada oynamanızı ve diğer gt 5 gibi oyunlarda yüksek/normal ayarlarda
    oynamanızı sağlayacak bir pc toplayalım ne dersiniz?

Uygun fiyat olcağı için intelden vaz geçip amd ye yönelicez ve invidia yerine ati kullanıcağız

işlemci : amd A8 5600 k+(280tl ) veya A10 serisinin en son çıkaını A10 7600k(550-572 tl)
    Not:A8 5600 k tercih etmelisiniz A 8-A10 arasında 1-5 fps fark var ultra ayarlarda
    anakart:http://www.vatanbilgisayar.com/asus-a58m-k-amd-a58-soket-fm2-ddr3-2400mhzoc-dvivga-anakart.html
    veya
    http://www.vatanbilgisayar.com/asus-a58m-e-amd-a58-fm2-ddr3-2400mhz-oc-vgadvi-anakart.html

hard disk: http://www.vatanbilgisayar.com/wd-35-1tb-caviar-blue-sata-30-7200rpm-64mb-cache-harddisk.html

Ramler: 1600 mhz i alabilir ve mmin 8 gb olmalı 16 gb tam performans alırsınız

ekran kartı: ihtiyacınız olursa r 9 serisi veya r 7 265 veya r 7 270 veya hd serilerinden hd 6670 olmalı

D-w-r: eski pcdekini takın

ekran kartsız far cry 3

eğer bu işlemciye bir r 9 ekran kartı takıp dual grafik yaparsanız her oyunu ultrada oynarsınız
    veya bütçeniz o kadar yoksa hd 6670 alıp dual grafiks yapıp gene ultrada oynayabilirisniz

ekran kartsız pc toplama rehberi mahliyeti 750 tl
    ekran kartla toplama mahliyeti : 1300-1500 tl

ekran kartısz oyunları takılmadan oynayabikrisniz
    hounds u ultra ayarlarda oynayabiliriniz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 19 Temmuz 2015
    2 kişi bunu beğendi.
  2. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    336
    Bizim bir arkadaşın lafı vardı 1000 TL ye bilgisayar alacağına git iki bira ve midye al :)

2 kişi bunu beğendi.
  3. Beast

Beast Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Güzel bir düzenleme.

4. JubaTR

JubaTR Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Bu pc makinamı şimdi :) [benim için çöp :) ]

2 kişi bunu beğendi.
  5. Beast

Beast Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    Fiyatina göre ayarlamis. Neden cöp olsun? Cok uygun bir pc bu nakite.

6. JubaTR

JubaTR Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Arkdaşım bende pc topla anlama ama özelliklere bakılırsa bedeva bile verse alınmaz en fazla 1 ay sonra nerden aldım diye bu pc ayar alursunuz ben amd kulandım intelin yanında işlemci denememez bence çok pişman oldum ve bu yazılan benım kullandığımın da alt modeli.

7. Beast

Beast Üye

Alınan Beğeniler:
    20
    AMD ve Intel arasindaki en büyük fark, fiyattir. Haklisin, Intel tabii ki iyi, ama ayni kuvvetdeki chip arasinda fiyat farki 1v3
    O yüzden, Redfieldin önerdigi AMD Chipset Intel ayarlasan fiyat türkiye de 2k gecer sanirim.

8. JubaTR

JubaTR Üye

Alınan Beğeniler:
    13
    Ben kendi yorumumu yazdım arkadaşım adamlar işlemciden anlıyo :) amd göre tabi pahalı sen hangi iyi bir şeyin ucuz olduğunu gördün.

9. Clarie_RedField

Alınan Beğeniler:
    3
    amd kötü mü simdi? Xbox one ve ps3-ve 4 te işlemcisi amd dir x box one amd ekran kartı kulanırken ps 4 invidia kulllanır.
    oyun konsolları intel işlemci kullanmaz içünki işlemci oyun için olucağı için amd yi tercih etmiştirler
    eğer sen 10 işi bie anda yapıcam diyorsan intel e para bayılabilirsin Ama oyun için diyorsan
    Amd işlemci+ invidia ekrankartı gerekir!
    intel sadece popüler -amd ise daha çok oyun için işlemci ürettiği için amd oyun için tercih edilmelidir

Gelellim Amd apularına : amd entegre edilmiş işlemcide çok iyidir intel entegre edilmiş işlemcilerde pek iyi değildir
    A8 5600 k nerdeyse bir i 7 eş değer dir
    Amd ve intel alakam yok
    aynı işlemciden bendede vardı pc resmen canavardı chris dediği gibi r9 bir veya gtx serilerinden bir ekran kartı
    al dar boğazda yapmaz milletin dizdiği 5000 tl pcleri sen 1500-2000 tl dizersin :)

10. MaCiT

MaCiT Yönetici

Alınan Beğeniler:
    336
    AMD kullanan herkes bir gün Intel dicek

AMD diyenler yeni çıkan AMD 220 watt istiyor ama takacak anakart yok :) daha geçen arkadsimin başına geldi :)

Ayrıca lafla olmaz bu işler tüm oyun istatistiklerine bak Intel ve geforce önde

AMD 4.7 ghz hız vaat eder ama i5 2.5 ghz sollar AMD sadece göz boyamadir

Bir gün başınıza gelir anlarsiniz

2 kişi bunu beğendi.